האתר ואני

שמי חי ברצ'יק וזה האתר שלי.

אני מתכנת במקצועי (שבעברי הייתי גם בארמן ומכונאי רכב) ואב ל3 ילדים -  כרגע בת 18 וחצי ובני 13 וחצי ושנה וחצי.

 

כאשר נולדה בתי הבכורה הייתי בהלם. קראתי ספרים, עשינו קורס הכנה ללידה ומכיוון שאני תופס את עצמי כאחד שמוכן לכל אתגר הייתי בטוח שאוכל לנהל את העניין כמו שצריך. בהתחשב בכך שמשכבת בני הדודים אני הבכור והראשון עם ילדים ומבין חבריי הייתי הראשון שעשה את הצעד ניתן להבין שגם לא הייתה לי סביבה תומכת ובעלת נסיון בשכבת הגיל שלי.

כמו כל הורה, ממרחק השנים, איני זוכר לפרטים את מה שקרה באותם שלושה חודשים ראשונים. אני זוכר שזה היה סיוט מתמשך, פיזית ופסיכולוגית, כאשר באותו זמן אני משתדל לשמור על רוח טובה וחיוך על הפנים עבור בתי שזה עתה נולדה.

הייתי (ואני רוצה להאמין שעודני) בעל רגישות חברתית גבוהה ומכיוון שתמיד אהבתי לכתוב אני זוכר גם שחשבתי באותם ימים שאני חייב לכתוב מה שעובר על ההורים הצעירים בילד ראשון… כדי שאנשים ידעו ולא ינחתו חסרי הכנה ממרומי הפנטזיה לקרקע הקשה ומלאת הבליטות של המציאות.

כמובן שבאותה תקופה לא היה לי הזמן, הכח והריכוז כדי לכתוב ועם חלוף החודשים היצור החדש והמוזר בעל היכולת לשנות אותי פסיכולוגית הפך לבתי המלאכית…. זו מהפנטזיה שהייתה לי לפני הלידה…..

 

בילד השני חשבתי שאהיה מוכן. זה היה נכון חלקית. בגלל מנגנון ההדחקה המוצלח לא זכרתי באמת את התקופה הראשונה אבל הנסיון שהיה לי שיחק תפקיד. אני מאמין גדול בשיוויון בכל התחומים ובעיקר בגידול ילדים והעובדה שהייתי אב מעורב לחלוטין שיפרה לי ללא ספק את הטכניקה. אבל זה היה קשה. מאד. במיוחד כשיש עוד ילד קטן בבית שלא יכול אפילו להבין למה יש לו פחות תשומת לב פתאום.

הפעם באמת תכננתי לכתוב. וגם להוסיף את כל מה שלמדתי בשנים האחרונות (הסתדרתי עם ילדים בכל גיל ואפילו הייתי "המרדים הלאומי" אצל חברים ובארוחות משפחתיות כשתינוקות אחרים התקשו להרדם). התחלתי לאסוף ולסדר את החומר אבל חוסר החלטיות לגבי הפורמט של הספר\חוברת\מדריך בשילוב עם אילוצי החיים הביאו לכך שזה לא קרה.

גם מהילד השני איני זוכר את שלושת החודשים הראשונים כמעט בכלל. אני זוכר בעיקר עייפות ופעילות חצי אוטומאטית. עשיתי את מה שצריך.

אני זוכר שגם ילד זה, לאחר 3-4 חודשים הפך להיות תינוק חמוד, מתוק ומתקשר.

 

בילד השלישי כל התנאים הבשילו. הפעם ידעתי לגמרי למה אני נכנס. בנוסף, עבור אשתי (השניה) היה זה ילד ראשון כך שיכולתי לצפות בעין מפוכחת על התהליכים שעברתי בעצמי כ 18 שנה קודם….

הסמארטפון איפשר לי לכתוב בכל זמן ובכל מקום וכתבתי את כל מה שנראה לי רלוונטי במהלך 3 החודשים הקשים הראשונים.

במקביל, בתחום המקצועי, התחלתי להתעסק יותר עם בניית אתרים בטכנולוגיות מתקדמות, מצב שהביא אותי לחשוב שאולי אתר אינטרנט יהיה אפילו מתאים יותר מספר.

 

בסופו של דבר החלטתי לבנות אתר אינטרנט בו אוכל לתת בחינם את הידע שצברתי לאורך השנים.

חשבתי גם על אפליקציות ושירותים טכנולוגיים שהאתר יכול לספק שיוכלו להקל ולו במעט על ההורים הטריים.

בניית האתר כך שיתאים גם למחשבים וגם לסלולארים ארכה זמן לא מועט. תחזוקת האתר, מחקר ועדכון התכנים ופיתוח החלקים עבור המשתמשים הרשומים דורש ועומד לדרוש ממני גם בעתיד שעות לא מעטות של עבודה.

עם כל אהבתי לתחום ולהורים הגעתי למסקנה שכדי לשמור על האתר מעודכן ומקצועי עלי לגבות תשלום עבור השירותים הנלווים. חשוב לי לגבות תשלום נמוך ככל האפשר כדי לא להכביד על ההורים החדשים.

ניתן להרשם בלינק הזה

 

כולי תקווה שהאתר הזה יסייע, ולו במעט להורים הצעירים.

תודה על הסבלנות והקריאה

באהבה

חי ברצ'יק