צור טבע בבריכה כתינוק והחליט ללמד את חבריו עזרה ראשונה

צור דרורי

צור דרורי טבע בבריכה לפני 21 שנים ועבר החייאה כתינוק והחליט ללמד את חבריו עזרה ראשונה

לפני כ-21 שנה כשצור דרורי (23) היה תינוק, הוא טבע בבריכת הנוי בביתו ונמצא מחוסר הכרה. סבתו, אחות בהכשרתה ורופא שכן החלו לבצע פעולות החייאה ויחד עם ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהוזנק למקום הצילו את חייו. כעת, שני עשורים לאחר מכן, החליט דרורי לנצל את הנס שחווה כתינוק ויזם לחבריו קורס החייאת תינוקות על מנת למנוע את האסון הבא.

לפני כחודש וחצי, לראשונה מאז שחייו ניצלו בגיל שנתיים, נפגש צור עם צוות מד"א שטיפל בו. המפגש המרגש העמיק לצור את ההבנה כי הכוח להצלת חיים יכול לעבור אל הציבור הרחב וכך, בתחושת שליחות וסגירת מעגל, יזם צור יחד עם הגרעין התורני נווה דקלים באשדוד קורס מיוחד של מד״א.

הקורס התקיים ל-15 משתתפים ובמסגרתו למדו הנוכחים, הורים לילדים, כיצד לנהוג במקרה חירום רפואי ומהן הפעולות הראשונות והחשובות כדי להפוך טרגדיה לנס ולהציל את חיי ילדיהם.

על סגירת המעגל המיוחדת והקורס שיזם, סיפר צור דרורי: "לאחר המפגש עם מד"א שביצע בי פעולות החייאה והציל את חיי עלה לי הרעיון לראש, רציתי לתרום ולעזור לאחרים כמו שעזרו לי לפני 21 שנה. התחלתי מהישיבה, מהחברים שלי ומהמקום שבו אני נמצא מדי שבוע, כי אין סיבה שההורים כאן לא ידעו איך להציל חיים. למדנו החייאה, טיפול בחנק ושיטות להצלת חיים בקרב פעוטות ותינוקות. הקורס היה מקצועי ומיוחד מאוד עבורי, אני מרגיש שנמצאת על כתפיי האחריות להעביר הלאה את הידע המקצועי, אמשיך לסייע לאחרים גם בעתיד."

צור דרורי
צור טבע בבריכה לפני 21 שנים ועבר החייאה כתינוק והחליט ללמד את חבריו עזרה ראשונה – צילום דוברות מדא

אהבתם? מוזמנים לשתף

פוסטים אחרים שאולי תאהבו

הישארו מעודכנים